Kodu Haagised Haagise kasutamisjuhend Haagise hooldamine

Haagise hooldamine

Haagise hooldamine ja korrashoid

Pärast esimese 500 km läbisõitu tuleb kontrollida kõigi keermesliideste, s.h. ratta kinnituspoltide pingsust ja vajadusel pingutada.
Hiljemalt ühe aasta möödumisel haagise ostukuupäevast või pärast 10 000 km läbimist on haagise omanikul kohustus teha esmane tehnohooldus tootja või tema volitatud esindaja juures. Edaspidi tuleb perioodilist hooldust teha maksimaalselt iga 10 000 km läbisõidu järel.

Haagist tuleb regulaarselt pesta, eriti talveperioodil, kui haagist kasutatakse teedel, mida on libeduse tõrjeks soolatatud.
Teedel olev sool võib kahjustada haagise tsingitud pindasid, kahjustuste vältimiseks on vajalik sool pärast haagise kasutamist maha pesta.
Uue haagise tsingitud osad on läikivad, kuid aja jooksul reageerib tsink õhuhapnikuga ja pind muutub tuhmiks. See on normaalne oksüdeerimisprotsess, mis muudab tsingikihi korrosioonile vastupidavamaks.

Tuledes olevad pirnide soklid võivad aja jooksul oksüdeeruda, seetõttu tuleb neid regulaarselt kontrollida ja vajadusel puhastada.

Kui haakeseade toimib raskesti, tuleb seda määrida haakeseadmel näidatud kohtadest (v.t. allolev skeem) või pöörduda tootja või tema volitatud esindaja poole.

käru hooldus