Kodu Varuosad Registreerimine ja kindlustus

Registreerimine ja kindlustus

Vajalikud dokumendid haagise arvelevõtmiseks liiklusregistris:

Lõuna Regionaalse Maanteeameti Liiklusregistri Tartu büroo (Sepa 23 Tartu) on avatud:

T 9.00 - 18.00, K, N, R 9.00 - 17.00,  L 8.00 – 15.00,  P ja E suletud

  • Valmistaja sertifikaat
  • Haagise pass
  • Registreerimise eelse ülevaatuse akt
  • Avaldus Regionaalse Maanteeameti Liiklusregistri büroo blanketil
  • Ostu-müügi leping
  • Maksekorraldus riigilõivu (93€) tasumise kohta

Kõik nimetatud dokumendid täidetakse meie poolt. Eraisikust ostjal peab liiklusregistri büroole esitamiseks kaasas olema isikut tõendav dokument (ID-kaart, pass või juhiluba). Juriidilisesest isikust ostjal peab liiklusregistri büroole esitamiseks kaasas olema esindaja isikut tõendav dokument (ID-kaart, pass või juhiluba) ja ettevõtte volitus, kui toimingut teostav isik pole Äriregistri B-osa registrikaardil.

Haagise registreerimise maksumus

Haagise registreerimiseks tuleb tasuda riigilõiv 93€ (haagise registreerimine 63€, registreerimismärgi väljastamine 30€). Riigilõivu saab tasuda kas kohapeal sularahas, pangakaardiga või ülekandega Rahandusministeeriumi arvele:

Makse saaja: Rahandusministeerium.

Rahandusministeeriumi kontod:

10220034796011 SEB Pank

221023778606 Swedbank

333416110002 Danske Bank A/S Eesti Filiaal (Sampo Pank)

Viitenumber:

1) Füüsilise isiku toimingu viitenumber on muutumatu 10601008006990

Kui riigilõiv makstakse kellegi eest, tuleb selgituse lahtrisse märkida kelle (nimi ja isikukood) ning millise toimingu eest maksti.

2) Juriidilise isiku viitenumber formeerub muutumatust algusnumbrist 10602 + juriidilise isiku registrikood + kontrollnumber (arvutatakse välja vastava generaatori abil). Igal juriidilisel isikul on personaalne viitenumber. Viitenumbri saamiseks tuleb viitenumbri generaatorisse sisestada organisatsiooni registrikood. Viitenumbri generaatori leiate ARK kodulehelt (Riigilõivud-> Viitenumbri generaator)

Juriidilise isiku üldine viitenumber on 10602008005990. Üldist numbrit kasutades tuleb selgituste lahtrisse kirjutada, kelle ja millise toimingu eest maksti.

Registreerimine volituse alusel

Kui ostja ei soovi haagist ise liiklusregistri büroos arvele võtta, siis võib selle tellida meilt. Toimingu hind on ligikaudu 108€, mis sisaldab riigilõivu ja haagise kohustuslikku liikluskindlustust üheks aastaks. Selleks  tuleb ostjal vormistada ühekordne volitus meie töötaja nimele.

Volituse blankett

Kindlustus

Meie müügisaalis saate kiiresti ja mugavalt sõlmida liikluskindlustuse lepingu ( IF P&C Insurance AS).

Registreerimine välisriigis

Toimingute jaoks välisriikide registris on tihti tarvis täiendavat dokumentatsiooni, meie toodetud haagistele on võimalik tellida tehase valmistustunnistus, komponentide sertifikaadid, testiraportid, komponendi markeering jms. Paketi käibemaksuline hind 90€.